Kolo budoucnosti - Reevo

V rychle se rozvíjejícím světě elektrokol a moderní mobility se objevují revoluční designy a inovace. Jedním z výrazných hráčů v této oblasti je elektrokolo Reevo, které kombinuje futuristický design s vysokým výkonem a technologickými inovacemi.

Revoluce ve světě baterií: Sodíkové články přinášejí nové možnosti

Společnost Northvolt představila novou generaci sodíkových baterií, která má potenciál zásadně změnit trh s energetickými úložišti i svět elektromobility. Vývoj této technologie proběhl ve spolupráci s výzkumným partnerem Altris na švédském výzkumném kampusu Northvolt Labs.

Black Friday: Haibike AllTrack 7 s výjimečnou 7% slevou!

Black Friday je tu a s ním i neopakovatelné příležitosti pro nadšence elektrokol. Haibike AllTrack 7 27.5 High, s jehož koupí byste ještě před pár dny zaplatili přes 94 000 Kč, nyní můžete získat o 7% levněji. Naše pečlivé sledování cen odhalilo, že se jedná o skutečnou slevu. Ještě pár o pár dnů dříve byste zaplatili více.

Panasonic e-bike motory: přehled a technické detaily

Elektrokola jsou dnes na vzestupu a motory Panasonic patří mezi klíčové komponenty, které definují výkon a spolehlivost těchto strojů. V tomto článku se podíváme blíže na typy motorů, které Panasonic nabízí, a jejich technické vlastnosti, jež je činí jedinečnými na trhu.

Přelom v bateriích: japonský výzkum přináší revoluční elektrody

Lithium-iontové baterie (Li-ion) dlouho dominovaly světu dobíjecích baterií, od smartphonů, elektrokola až po elektromobily. Avšak, narůstající ekologické a ekonomické obavy spojené s lithiem vedou vědce k hledání alternativ. Na scénu přichází sodíkové (Na-ion) a draselné iontové (K-ion) baterie, slibující nejen úsporu nákladů, ale i udržitelnější budoucnost.

Evropský trh s elektrokoly zažívá pokles importu

V prvním a druhém čtvrtletí roku 2023 import elektrokol do Evropské unie zaznamenal hodnotu 500 milionů eur, což představuje nárůst o 7,6 % oproti předchozímu roku, avšak počet jednotek se snížil o 15,6 %. Tyto čísla odhalují zajímavý trend: i když celková hodnota importu stoupá, množství dovezených elektrokol klesá.

Elektrokoloběžky a elektrokola - je mezi nimi rozdíl?

V posledních letech se staly elektrokoloběžky a elektrokola neodmyslitelnou součástí městského prostředí. Obě tato elektrická vozítka nabízejí jedinečnou kombinaci pohodlí, efektivity a ekologičnosti. Ale jaké jsou mezi nimi skutečné rozdíly a které z nich by mohlo být pro vás to pravé? Pojďme se na to podívat blíže.

Nejlepší elektrokola v cenové kategorii 30-50 tisíc korun

Výběr správného elektrokola může být pro mnohé z nás složitou úlohou. Na trhu je nepřeberné množství modelů a značek, každé s jinými specifikacemi a cenovkou. Dnes se zaměříme na segment elektrokol s cenou mezi 30 a 50 tisíci korunami, který nabízí širokou škálu možností, od low-end modelů po kvalitní střední třídu.

Bluetooth by mohl pomoci policii odhalovat upravená e-kola

V Německu se rozhořela debata o způsobech, jakými lze odhalit e-kola, jejichž motory byly nelegálně upraveny pro vyšší rychlosti. Ernst Brust, uznávaný odborník na elektrokola, navrhuje integraci Bluetooth rozhraní do motorů těchto kol. Tato technologie by umožnila snadněji identifikovat manipulace s motory. Brust, který zastupoval německou inspekční společnost Velotech, přednesl své návrhy na konferenci o bateriových technologiích pořádané kriminálním oddělením ve Würzburgu. Pomoc policie při identifikaci upra

Vybíráme si elektrokolo: na co si dát pozor?

Při výběru elektrokola je základním kritériem určení účelu, pro který kolo plánujete používat. Existují různé typy elektrokol, jako jsou městská, horská (e-MTB), treková či skládací elektrokola. Městské elektrokola jsou vhodné pro denní dojíždění do práce nebo na nákupy, zatímco horská elektrokola jsou navržena pro náročnější terén a delší výlety. Treková elektrokola jsou kompromisem mezi oběma a skládací elektrokola nabízí možnost snadného přepravování např. v autě nebo na veřejných dopravních prostředcích. Výkon motoru a typ pohonu

Nabíjecí stanice pro elektrokola: jak a kde dobíjet na cestách

V České republice si majitelé elektrokol mohou oddychnout, neboť po celé zemi se rozprostírá hustá síť nabíjecích stanic. Tato infrastruktura umožňuje cyklistům dlouhé výlety bez obav z vybité baterie. Podrobný seznam těchto dobíjecích míst je dostupný na webu e-Biker.cz, kde lze nalézt více než 5000 stanic

Výběr materiálů pro rámy elektrokol

V současné době jsou hliníkové slitiny jedním z nejpopulárnějších materiálů pro výrobu rámu elektrokol. Mezi dvěma nejčastěji používanými patří slitina 6061-T6, která je vysoce ceněna pro svou svařitelnost a dostupnost, a slitina 7075-T6, známá také jako "letecký hliník", která se pyšní mimořádnou pevností. Avšak zejména kvůli vysokým nákladům není často používána pro celý rám kola. Přednosti a omezení hliníkových slitin

Nový hráč na trhu elektrokol: výkonné motory OLI dobývají český trh

Na českém trhu se etablovala elektrická kola osazená pohonnými jednotkami od renomovaného italského výrobce OLI, známého zejména výrobou vibračních motorů pro průmyslové aplikace. Společnost OLI, se svým sídlem v oblasti, kde se prolíná historie s pokrokem, se proslavila kvalitou svých produktů. Tyto motory najdete hlavně mezi elektrokoly výrobce Crussis.

5 důvodů, proč pořídit elektrokolo

Elektrokola jsou vynikajícím řešením pro ekologickou dopravu. Díky elektrickému pohonu můžete snadno ujet delší vzdálenosti bez nadměrného vypouštění emisí. To je zvláště užitečné pro denní dojíždění do práce nebo školy. Kromě toho, že přispíváte ke snižování znečištění ovzduší, také šetříte peníze za palivo a parkování. Elektrokolo je skvělou alternativou k autu nebo hromadné dopravě, zejména v hustě osídlených městských oblastech. Zlepšení fyzické kondice

Novinka na trhu: Honda odhaluje svůj první e-bike

Na nedávném veletrhu Japan Mobility Show oznámila společnost Honda svůj vstup do světa elektrokolech s konceptem e-MTB, který odráží její ambice v elektromobilitě a může posunout značku do nové éry inovací.

Zahájení velkovýroby motorů Valeo pro elektrokola

Valeo, francouzská společnost se rozhodla navýšit výrobu elektromotorů pro příští rok. O záměru informoval portál Bike-eu.com. Podle všeho v příštím roce bude firma vyrábět 25 000 kusu motorů za celý rok. Přitom letos firma vyrobilo "pouze" 2 000 kusů. Záměr je tedy poměrně ambiciózní.

Jak vybrat elektrokolo: průvodce pro správný výběr

Vybrat správné elektrokolo nemusí být tak snadné jak by se mohlo zdát. Někdy mohou preferenci jít "proti sobě" a je těžké zvolit ten "správný kus". Např. někdo chce lehké elektrokolo ale s větší baterií. To může být složité, protože samotná baterie bude tvořit podstatnou část hmotnosti.

Jaké známe typy elektrokol? Městské, horské ale třeba i užitkové

Elektrokola přicházejí v různých stylech a designech, přičemž každý typ má své výhody a nevýhody. Zde je přehled hlavních typů elektrokol, které můžete na trhu najít.

Bafang M820: další z rodiny středových motorů pro elektrokola

S váhou pouhých 2,3 kg je motor M820 jedním z lehčích ve své kategorii. Přesto nabízí působivý výkon díky svým 250 W a točivému momentu 75 Nm. Je zabaleno do ochranného pouzdra z hořčíku, který přináší řadu výhod, včetně vynikající odolnosti proti korozi, redukce vibrací a lepšího odvodu tepla.

Trh s koly v Evropě a Americe: rozdílné trendy

Ve své finanční zprávě za období leden až říjen 2023 prezentovala společnost Shimano, považovaná za jednoho z předních výrobců komponentů pro jízdní kola, odlišnosti ve výkonnosti trhu mezi Evropou a Severní Amerikou. Evropský trh, zejména Německo a státy Beneluxu, vykazoval silný zájem o jízdní kola navzdory vysokým skladovým zásobám. Naopak v Severní Americe byla situace méně pozitivní.

Naposledy aktualizované stanice

Aktualizováno: 01.11.2023 08:22
Svojanov, Svojanov, 1
Aktualizováno: 17.10.2023 21:41
Geisa, Bahnhofstraße, 6
Aktualizováno: 02.10.2023 07:28
Zlaté Hory, Ondřejovice, 281
Aktualizováno: 02.10.2023 07:25
Zlaté Hory, ,