Ilustrační foto

V uplynulém víkendu se v Lounech konaly cyklokrosové závody, které pro závodníky, včetně členů týmu IVAR CS AUTHOR, představovaly přípravu na nadcházející republikový šampionát v Kolíně. Trať v Lounech nebyla sice příliš náročná, ale její povrch se měnil průběžně během jednotlivých závodů. Mladší závodníci tak začínali na zmrzlém terénu, zatímco starší žáci a kadeti se museli potýkat s blátem. Juniory dokonce provázela nutnost měnit kola kvůli roztáté a rozbahněné trati.

Tým IVAR CS AUTHOR ovládl Louny

Úspěchy týmu IVAR CS AUTHOR začaly již v první kategorii. Vítězství mezi mladšími žáky si odnesl František Hladík, u žáků pak triumfovala Aneta Dlouhá, druhou příčku obsadila Adéla Stránská a pátou Veronika Sedláčková. Mezi staršími žáky skončil šestý Tomáš Hájek, osmý Lukáš Kristl a devátý Eliáš Hofman.

Úspěchy týmu pokračují

Úspěchy týmu IVAR CS AUTHOR pokračovaly i v dalších kategoriích. Kadetka Jana Beranová vyhrála svou kategorii a také mezi kadety nebyl nikdo schopen porazit Václava Ježka mladšího. Jakub Elbadri skončil pátý a Matěj Pekař devátý. U juniorek byla Barbora Jeřábková pouze jedno místo od vítězství, když dojela druhá. Junior Matěj Stránský si připsal jasné vítězství ve stylu start-cíl a na stupni vítězů ho doprovodil třetí Tomáš Doležal.

Hodnocení trenéra

Hlavní trenér týmu IVAR CS AUTHOR, Václav Ježek starší, hodnotil lounské závody velmi pozitivně: „Kolín byl pro nás úspěšnou generálkou na mistrovství republiky v Kolíně. Všech našich pět cyklistů, kteří vyhráli, absolvovalo závod ve skvělých výkonech a jejich vítězství byla nejen zasloužená, ale zcela jasná.“

Očekávání od mistrovství republiky

Nyní se s napětím očekávají závody mistrovství republiky, které se budou konat v Kolíně. „Očekávám spíše rovinatou trať se dvěma písčitými úseky, bude to hodně rychlé. Naši závodníci nemají vyloženě vyhraněné tratě, takže by tahle trať mohla vyhovovat všem. Paradoxně to nebude mít jednoduché Matěj Stránský, protože tahle trať je hodně háková a ujet na rychlé trati nebude tak jednoduché. Soupeři se ho jistě budou držet zuby nehty. Nicméně Matěj je zkušený borec se světovými parametry a věřím, že si se soupeři poradí," dodal trenér Ježek.

Autor: Daniel Česák dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: