Ilustrační foto

Nový model jízdního kola Giant Defy Advanced Pro, který se může pochlubit lehkým kompozitním rámem navrženým pro hladkou jízdu, sebouzvědné ovládání a všestranný výkon ideální pro dlouhé jízdy, udělal na redaktory magazínu Cycling Plus takový dojem, že mu udělili plných pět hvězd. Testovací model Defy Advanced Pro 2 se vyjímal nad ostatními špičkovými koly vybranými pro rok 2021, včetně modelů Felt VR Advanced Ultegra DI2, Kinesis GTD V2 a Cube Agree C:62 SL.

Geometrie rámu a D-Fuse sedlovka

"Jeho geometrie dosahuje ideální rovnováhy mezi vzpřímenou jízdní pozicí a sportovnější, více sklopenou polohou," napsal Warren Rossiter, starší technický redaktor Cycling Plus. "Giantova D-Fuse D-tvarovaná sedlovka je již dlouho součástí mnoha jeho kol a podobné profily převzaly četné značky. Tvar zachovává boční tuhost kulatého sloupku, ale umožňuje určitý pohyb vpřed a vzad, který pohlcuje vibrace z cesty. Giant nyní integroval D-Fuse do řídítek, přičemž D-tvar je orientován tak, aby pružnost začala fungovat při nárazu na hrubý povrch."

Pocit z jízdy

Co se týče jeho jízdy, Rossiter napsal: "Když přidáte výkon, cítíte pevnost rámu, zatímco vynikající přenos síly při sprintu ukazuje vliv TCR." Shrnul to takto: "Jako vytrvalostní kolo je Defy prakticky bezchybné. Jezdecká kvalita je plná pohodlí, ovládání je prvotřídní a specifikace vám nechávají chtít nic jiného než láhev nebo dvě. Má extrémně dobrou hodnotu a díky svému decentnímu černému odstínu vypadá jako skutečný superbike. Navíc tento Defy je skutečně super vytrvalostní kolo."

Víc informací

Chcete-li se dozvědět více o tomto modelu, podívejte se na článek v říjnovém vydání magazínu Cycling Plus nebo si přečtěte recenzi na sesterském webu Cycling Plus BikeRadar. A pro všechny podrobnosti o sérii Defy Advanced Pro klikněte zde.

Autor: Daniel Česák dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: