Ilustrační foto

Životnost baterie elektrokola je klíčovým faktorem, který ovlivňuje dojezd a celkový výkon elektrokola. Je tedy důležité vědět, jak správně pečovat o baterii a jak ji nezkrátit.

Životnost baterie elektrokola

Průměrná životnost baterie elektrokola se pohybuje mezi 500 a 1000 nabíjecími cykly. To znamená, že baterie by měla vydržet 2 až 5 let, pokud ji budete nabíjet jedenkrát denně. Samozřejmě, životnost baterie závisí na různých faktorech, jako je typ baterie, její kapacita, frekvence použití, teplota prostředí a údržba.

Jak nezkrátit životnost baterie

Prodloužení životnosti baterie elektrokola není složité, pokud dodržujete několik základních pravidel. Zde je několik tipů, jak nezkrátit životnost baterie:

  • Nenechávejte baterii prázdnou: Pravidelně nabíjejte baterii, i když elektrokolo nepoužíváte. V sezóně po příjezdu nejlépe ihned dobijte baterii na plnou kapacitu. Nepoužíváte-li elektrokolo delší dobu, nabijte baterii alespoň jednou za měsíc okolo 60%. Uskladněné elektrokolo nenabíjejte doplna.
  • Nenechávejte baterii na slunci nebo v chladu: Vysoké teploty mohou snížit životnost baterie. Nenechávejte elektrokolo i baterii v horkém nebo naopak příliš chladném prostředí. Ideální teplota pro uskladnění je mezi 10 a 20 °C. V případě, že jedete v chladnějším počasí, je doporučeno používat ochranný neoprenový obal na baterii.
  • Nabíjejte baterii správně: Používejte pouze nabíječku, která je určena k danému typu baterie. Nenabíjejte baterii příliš dlouho, abyste nepřetížili buňky.
  • Používejte baterii pravidelně: Pravidelné použití baterie pomáhá udržovat její výkon a prodlužuje její životnost.
  • Nemyjte tlakovou vodou: Baterii neoplachujte tlakovou vodou. Raději volte šetrné otření hadrem.

Dodržováním těchto jednoduchých pravidel můžete prodloužit životnost baterie elektrokola a užívat si jízdy na elektrokole delší dobu.

Z našeho Youtube kanálu:

Jak se starat o baterrii?

 

 

 

Autor: Daniel Česák dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: