HAIBIKE
Haibike Trekking 6 Cross
Baterie
630Wh Wh
Dojezd
Dlouhý dojezd - 80 až 130 km, Standartní dojezd - 60 až 90 km km
Kola
27"
Rok
2022
Kroutící moment
70Nm Nm
Motor: Yamaha PW-ST
Kvalita: 7/10
Cena/výkon: 8/10
65 449 Kč
HAIBIKE TREKKING 6 CROSSHledáte spolehlivé krosové elektrokolo na každodenní dojíždění do práce i víkendové vyjížďky? Trekking 6 Cross Vás bezpečně dostane do každého cíle! S výkonným motorem Yamaha PW-ST a 630Wh baterií snadno zvládnete i s těžkými zavazadly každý výjezd a stále budete mít v zásobě dostatek energie na cestu domů. Pružinová vidlice od značky SR SunTour630Wh baterieMotor YAMAHA PW-STDesetipastroková přehazovačka SHIMANODvoupístkové brzdy ALHONGADisplej YAMAHA A27,5" kolaSnížený nástup pro příjemnější nasedáníPružinová vidlice od značky SR SunTour630Wh baterieMotor YAMAHA PW-STDesetipastroková přehazovačka SHIMANODvoupístkové brzdy ALHONGADisplej YAMAHA A27,5" kolaSnížený nástup pro příjemnější nasedáníZákladní vlastnostiMotorYAMAHA PW-STKola27,5"Výkon70 NmPřehazovačka10 rychlostíBaterie630 WhZdvih tlumičů63 mmDojezdDlouhý (100 - 120 km) Síla motoru70 Nm Kvalita komponentČastější vyjížďky YAMAHA PW-STPW-ST váží krásných 3,4 kg a můžete si užívat až 70 Nm točivého momentu, a 250 W nominálního výkonu.PW-ST se nejčastěji montuje na hard-tailová elektrokola, neboli horská elektrokola bez zadního odpružení. Jedná se o takový mezičlánek mezi BOSCHEM Performance Line a BOSCHEM Performance Line CX. Za nás je tento motor velmi dobrý a extrémně spolehlivý.MotorYAMAHA PW-STVáha3,4 kgKroutící moment70 Nm Typ využití Lesní cesty Lesní pěšiny a traily Náročný terén a sjezdy Baterie YAMAHA InTube s kapacitou 630 WhBaterie YAMAHA se stejně jako baterie od BOSCHE vyznačují dlouhou životností a velmi solidním dojezdem! Kapacita [wh]400500630 750Dojezd [km]60 - 80 80 - 100100 - 120120 - 140 YAMAHA DISPLEJ A“Áčkový” displej od YAMAHY uvidíte na elektrokolech s tímto motorem nejčastěji. Stejně jako Purion od BOSCHE je i tento displej jednoduchý a krásně přehledný. Na hlavní obrazovce ukazuje stav baterie, zvolený režim přípomoci a aktuální rychlost. Na stavovém řádku si můžete zobrazovat informace o vašem denním nájezdu kilometrů, celkovém nájezdu kilometrů a dojezdu. Hliníkový rámHliník je sám o sobě měkký materiál, proto se v rámech používají jeho slitiny. Tyto rámy mají až 3x nižší hmotnost než rámy ocelové. Můžete si všimnout, že mají rámy z hliníkových slitin trubky s většími průměry. Není to jenom věc designu, ale zvyšuje to pevnost samotného rámu. Shimano DeoreVyšší střední třída. Na výběr jsou tři varianty – dvanácti, jedenácti a desetipastorková. Nejlepší, dvanáctipastorková, nabízí rozsah kazety 10-51 zubů, což už je dostatečné i pro nějaké závodní použití. Zároveň jsou všechny komponenty kompatibilní s vyššími řadami (SLX, XT a XTR), jen jsou kvůli použití horších materiálů o něco těžší.Jedenáctipastroková varianta nabízí rozsah 11-51 zubů. Sází na komptabilitu se staršími náboji, které mají Shimano ořechy, proto není kompatibilní s vyššími řadami. Poslední, desetipastorková nabízí rozsah 11-46 zubů a stejně jako předchozí varianta, i zde se kazeta připevňuje pomocí Shimano ořechů. ALHONGADvoupístková kotoučová brzda, která zvládne běžné ježdění i mírně náročný terén.Velká výhodou je zde minimální servis. Nevýhodou může být horší citlivost dávkování brzdné síly a menší síla. SUNTOUR NEXVidlice NEX je jedna z nejpoužívanějších vidlic pro krosová a treková elektrokola. Disponuje zdvihem 60 mm, o tlumení se stará olej a o pružení ocelová pružina. Díky tomu, že se tato vidlice používá na velkém množství elektrokol, víme že je odzkoušená a velmi spolehlivá. Pro rekreační jezdce bude tato vidlice jistě plně dostačující. Nevýhodou vidlice je absence přesného nastavení na daného jezdce.
Co říká AI
Elektrokolo Haibike Trekking 6 Cross má poměrně vysokou cenu, avšak nabízí kvalitní komponenty a výbavu, což se odráží v hodnocení cena/výkon. Motor Yamaha PW-ST a baterie s kapacitou 630Wh zajišťují dlouhý dojezd mezi 60 až 130 km. Kvalitní přehazovačka Shimano Deore M4100 a brzdy Alhonga HT472 také přispívají k celkové kvalitě kola. Na druhou stranu, vidlice SR Suntour XCM32 ATB NLO DS s ocelovou pružinou a zdvihem 80mm není nejvyšší kvality na trhu. Rám je vyroben z hliníku, což je standard pro tuto cenovou kategorii. Celkově lze říci, že toto elektrokolo nabízí dobrý poměr cena/výkon a kvalitu.| Značka motoru | Yamaha |
|---|---|
| Typ motoru | PW-ST |
| Kroutící moment | 70Nm Nm |
| Baterie | 630Wh Wh |
| Dojezd | Dlouhý dojezd - 80 až 130 km, Standartní dojezd - 60 až 90 km km |
| Nabíječka | napětí 36 Volt, 4A |
| Display | Yamaha display A |
| Materiál rámu | Hliník |
| Typ rámu | Beztrubkový rám |
| Velikost rámu | S |
| Průměr kol | 27" |
| Nosnost | 130kg kg |
| Výška jezdce | 150-165cm, 160-175cm, 170-185cm, 180-195cm |
| Max. rychlost | 25 km/h - možné zrychlit na 50 km/h |
| Přehazovačka | Shimano Deore M4100, Trigger řadič |
| Řazení | Shimano Deore M4120, 10 Rychlosti |
| Kazeta | Shimano M4100, 11-42 zubů |
| Řetěz | KMC e10S |
| Převodník | x |
| Přední brzda | Alhonga HT472, hliník, 180mm |
| Zadní brzda | Alhonga HT472, hliník, 180mm |
| Kotouče | 180 mm |
| Náboje | Hliníkový náboj |
| Ráfky | Schürmann Yak25, nýtovaný, ráfek s dutinou, hliník |
| Pláště | Continental Ruban, 54-584, reflexní pruhy |
| Vidlice | SR Suntour XCM32 ATB NLO DS, ocelová pružina, 80mm |
| Zdvih | 60-100mm |
| Tlumič | x |
| Sedlovka | 31,6mm |
| Teleskopická sedlovka | za příplatek 3-8 tis. Kč |
| Sedlo | XLC Trekking |
| Představec | aluminium, nastavitelný úhel, A-head, Handlebar diameter: 31.8 mm |
| Řidítka | Ergoriser, oversize, 720 mm |
| Gripy | XLC Comfort bo3 |
| Barva | Gloss Grey Neon |
| Použití | Město, Silnice a cyklostezky, Šotolinové cesty, Lesní cesty |
| Pro | Pánská, Unisex, Nízký nástup, Senior, Dámská |
| Model rok | 2022 |
Vývoj ceny
Přihlaste se a přidejte fotografii nebo komentář k tomuto kolu.