Labská cyklostezka u Litoměřic

Labská stezka, známá v Německu pod názvem Elberadweg, je jednou z nejoblíbenějších cyklotras nejen v České republice, ale i v Německu a v celé Evropě. Díky svému působivému rozsahu téměř 1300 km, který začíná u pramene řeky Labe v Krkonoších a končí v německém městě Cuxhaven na břehu Severního moře, nabízí neopakovatelný zážitek spojující přírodu s kulturou.

Labská cyklostezka je v Německu druhou nejoblíbenější

Labská stezka, je jednou z nejoblíbenějších cyklotras nejen v České republice, ale i v Německu a v celé Evropě. Podle nedávno publikované studie provedené německým cykloklubem ADFC v roce 2023 byla tato trasa velmi frekventovaná mnoha cykloturisty, a její popularita mezi cyklisty stále roste. 

Celkově bylo v Německu v roce 2023 zaznamenáno 37,4 milionu cykloturistů, z čehož 3,6 milionu osob podniklo cestu s hlavním motivem cyklistiky a minimálně třemi přenocováními. U těchto turistů si  Labská stezka i nadále udržuje vysoké hodnocení mezi německými cyklotrasami, což dokazuje její neustálé vítězství a vysoké umístění v německých cykloturistických průzkumech.

Kvalita a rozmanitost trasy Labské stezky jsou klíčové pro její popularitu. V České republice nabízí více než 96 km perfektně vybudovaných cyklostezek v Ústeckém kraji, s dalšími 26 km alternativních tras. Přechod do Německa přináší pokračování ve stejné vysoké kvalitě s mnoha turistickými cíli, které lákají k zastávkám - od historických měst až po přírodní rezervace.

Na své cestě můžete navštívit množství atraktivních míst, jako jsou Krkonošský národní park, pramen Labe, historické pevnosti, zámky a UNESCO památky. Nezapomeňte prozkoumat také německé perlíčky jako Národní park Saské Švýcarsko, barokní město Dresden či vinařský region Míšeň.

Síť nabíjecích stanic elektrokol

Pro majitele elektrokol nabízí Labská stezka na českém území vynikající infrastrukturu nabíjecích stanic, což dokládá naše interaktivní mapa na e-biker.cz. Nabíjecí stanice jsou rozmístěny v poblíž měst jako jsou Litoměřice, Štětí, Čelákovice a další, což zvyšuje komfort a usnadňuje delší cesty na elektrokolech podél Labské stezky.

Navštivte oficiální webové stránky Labské stezky pro plánování vaší cesty, kde najdete veškeré informace o trasách, doporučených zastávkách a místních zajímavostech. 

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost zažít Labskou stezku na vlastní kůži a objevit tak kouzlo jedné z nejkrásnějších a nejoblíbenějších cyklotras v Evropě.

 

Autor: Daniel Česák dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: