Ilustrační foto

Tento článek přináší přehled nejlepších silničních elektrokol roku 2023 podle odborníků z portálu Bikeradar.com. Vybíráme z různých cenových kategorií a typů, abychom uspokojili potřeby jakéhokoli cyklisty.

Scott Addict eRide Premium

Scott Addict eRide Premium, s hodnocením 4,5 z 5 hvězdiček, kombinuje elegantní vzhled klasického silničního kola s jízdními vlastnostmi na stejné úrovni. Toto elektrokolo je postaveno na bázi lehkého aerodynamického modelu Addict RC a využívá stejnou geometrii i vysoce kvalitní karbon HMX od společnosti Scott. Cena tohoto modelu se pohybuje kolem 233 772 Kč.

Kolo je poháněno motorovým systémem Mahle ebikemotion, umístěným v zadní nábojové části, a baterie je plně integrována do spodní rámové trubky. Výsledkem je velmi čistý a elegantní vzhled. Asistence motoru je hladká, jak při rozjezdu, tak při ukončení asistence, takže motor podporuje jízdu, aniž by přebíral kontrolu.

BMC Roadmachine AMP One

BMC Roadmachine AMP One je dalším špičkovým modelem, který byl testery označen jako "jedno z nejlepších e-silničních kol dostupných". Toto kolo nabízí hladkou jízdu a impresivní dojezd díky chytrému řízení asistence a baterii o kapacitě 350Wh. Cena tohoto modelu se pohybuje kolem 213 600 Kč.

Geometrie a silueta kol BMC Roadmachine AMP One se velmi blíží těm u jejich neasistovaných sourozenců. Zvláště chválili jeho vyváženou manipulaci a precizní řazení SRAM Force AXS skupinou. Brzdění je také na vysoké úrovni.

Bianchi Aria E-Road

Bianchi Aria E-Road je dalším vysoce hodnoceným modelem s cenou kolem 126 000 Kč. Toto elektrokolo nabízí skvělé ovládání a elegantní vzhled. Aria E-Road využívá motorovou jednotku ebikemotion umístěnou v zadní nábojové části a baterii o kapacitě 250Wh, která je skrytá v dolní rámové trubce.

Ačkoli má Aria chuť na rychlost, není to na hrubších površích nepříjemné díky svým 28mm pneumatikám. Nejlepší kompliment pro Ariu je ten, že by dobře fungovala i jako neasistované kolo - náhodou má jen 250W boost na dosah.

Bianchi Impulso E-road

Bianchi Impulso E-Road, s cenou kolem 123 200 Kč, je ideální volbou pro ty, kteří nejsou tak zdatní nebo pružní. Přestože nemá tak atraktivní vzhled jako Bianchi Aria E-Road, jeho jízda nás velmi překvapila.

Uvolněnější geometrie a vyšší předek jej činí dobrým výběrem pro méně pružné jezdce nebo ty, kteří se zotavují z úrazu. Motorový systém Polini umístěný ve středovém složení Impulso nás mile překvapil svou silou a impresivním reálným dojezdem.

Cannondale SuperSix Evo Neo 2

Cannondale SuperSix Evo Neo 2, cenou kolem 140 000 Kč, je dalším elektrokolem používajícím motor Mahle ebikemotion umístěný v zadní nábojové části. Tento model je založen na našem (neasistovaném) kole roku 2020 - SuperSix EVO.

Kolo zdědilo jak vzhled, tak kvalitu jízdy a odezvu svého neasistovaného bratra. Jde o dlouhý dosah a nízký skluz, stejně jako krátké zadní vidlice pro pocit jízdy na výkon.

Zdroj: Bikeradar.com

Autor: Daniel Česák dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: