Porsche e-bike

Dvě nová elektrokola, Sport a Cross, se zaměřují na městské prostředí a terén a lákají na moderní výbavu, jak Porsche naznačuje ve svém tiskovém prohlášení. Oba modely mají karbonový rám, navržený tak, aby odrážel styl elektromobilu Porsche Taycan. 

Terénní model Porsche eBike Cross 

Vybaven stejným motorem a využívá systém Shimano XT k řazení. Brzdy jsou kotoučové Magura-MT, a pro pohodlí poskytuje odpružená vidlice Fox 34 Performance se zdvihem 120 mm a zadní tlumič Fox Float DPX. Zvláštností je hydraulická sedlovka Crankbrothers, umožňující rychlou změnu výšky, což je užitečné při sjezdech.

Městský model Porsche eBike Sport

Slibuje pohodlnou jízdu každý den. Pohání ho motor Shimano EP-8 a integrovaná baterie s kapacitou 630 Wh. Dojezd není specifikován, ale brzdnou sílu zajišťují čtyřpístkové třmeny. Vybaven je také připojením chytrého telefonu a integrovaným světlem pod sedlem.

Obě kola jsou k dispozici ve třech velikostech s hmotností mezi 21 a 22 kg. Cena však jednoznačně naznačuje, že jsou určena především pro majitele vozů značky Porsche. 

Terénní model eBike Cross stojí 8900 eur (222 500 Kč), zatímco městský eBike Sport je ještě dražší s cenou 10 900 eur (272 500 Kč). To je jen o několik tisícovek méně než nový automobil Mitsubishi Space Star.

Obrázek
Porsche e-bike

Foto:  www.porsche-design-prague.cz

Štítky
Autor: Daniel Česák dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: