Ilustrační foto

Každoroční cyklistický závod Pražská padesátka (25. ročník) na horských kolech je oblíbenou událostí pro širokou veřejnost. Na trati se však nezúčastňují pouze amatéři, ale také současné a bývalé osobnosti cyklistického světa. Mezi nimi například Tereza Vlk Huříková, bronzová mistryně světa a zlatá mistryně Evropy v MTB z roku 2014, nebo David Bártek, bronzový mistr ČR U23 z roku 2020 v kategorii Elite XC.

Letos startuje závod 16. září. Děti startuji v 9:00, hlavní závod pak začíná v 10:00.

Trasa závodu

Závodníci se mohou těšit na tradiční 50 km trasu s převýšením 910 m. Trasa začíná a končí v Kampusu Dejvice na Praze 6 a vede krásným prostředím Divoké Šárky, Horoměřic, Zákolan. Jedním z vrcholů trasy je pak průjezd kolem ruin hradu Okoř, který je chráněn jako kulturní památka.

Zábava pro děti

V rámci Pražské padesátky je připravena i speciální akce pro nejmenší - Pražský dětský sprint. Děti od 3 do 11 let si zde mohou vyzkoušet vzrušení závodní atmosféry na trati přímo v Kampusu Dejvice. Start dětského závodu je naplánován na 9:00 hodin.

Novinky letošního ročníku

Organizační tým letošního ročníku Pražské padesátky připravil několik novinek. První z nich je Decathlon Gravel Challenge, nová závodní kategorie pro stále populárnější gravelová kola. Druhou novinkou jsou pak dva FANPOINTY na trase závodu, konkrétně v Horoměřicích a ve finálním stoupání závodu v Šárce. FANPOINTY nabídnou občerstvení, bubenickou show v podání Tam Tam Batucada, servis pro cyklisty a také bohatý program pro fanoušky.

Doprovodný program

Mimo samotný závod je pro účastníky i návštěvníky připraven bohatý doprovodný program přímo v Kampusu ČVUT na Praze 6, hlavním dějišti Pražské padesátky. Nebude chybět oblíbená tombola, BMX exhibice, dětské florbalové hřiště a řada partnerských stánků, které nabídnou všechno od občerstvení po cyklistické vybavení za akční ceny.

Autor: Daniel Česák dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: