Nový most u obce Přebuz - foto krajského úřadu

Pro milovníky cykloturistiky a přírodních krás Krušných hor přichází dobrá zpráva. Po několikaměsíční rekonstrukci byl otevřen most na cyklostezce č. 2000 vedoucí z Přebuze směrem na Chaloupky, který překonává řeku Rolavu. Tato klíčová trasa pro cyklisty a pěší byla dlouhodobě omezena kvůli havarijnímu stavu původního mostu.

Pozadí rekonstrukce

Opravy starého mostu, který sloužil veřejnosti více než sto let, byly nezbytné pro zajištění bezpečnosti a plynulosti dopravy. Vzhledem k vysokým nákladům se projekt ujal Karlovarský kraj a financoval rekonstrukci z krajského rozpočtu, čímž odlehčil městské pokladně Přebuze, jednomu z nejmenších měst v České republice.

Technické detaily a význam opravy

Nový most byl navržen tak, aby vyhovoval současným potřebám a integroval se do okolní krajiny bez rušivých prvků. Díky použitím moderních materiálů jako jsou železobetonové opěry a dubové mostiny je most připraven sloužit další generace návštěvníků. Rekonstrukce také přispívá k lepší dostupnosti regionálních turistických cílů a podporuje rozvoj turistiky v oblasti.

Budoucí plány a investice

Karlovarský kraj nezastavuje u jedné úspěšné rekonstrukce. Plánuje další investice do infrastruktury pro cyklisty, včetně rekonstrukce lávky v Mostově a rozšíření Cyklostezky Ohře, což umožní lepší propojení s Karlovými Vary a dalšími populárními trasami v regionu.

Autor: Daniel Česák dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: