Ilustrační foto

O rok poté, co model Revolt Advanced Pro získal titul Kolo roku 2022 od BikeRadar, se jeho robustnější varianta Revolt X Advanced Pro stala vítězem v kategorii Gravel Bike roku. Tento model byl testován ve finále s dalšími silnými konkurenty, mezi kterými byly modely BMC Kaius 01 One, Factor Ostro Gravel, Ridley Kanzo Adventure Rival AXS a Pivot Vault Ultegra Di2.

Testování na náročném terénu

Revolt X Advanced Pro byl podroben důkladnému testování na drsném terénu kolem Salisbury Plain v jižní Anglii. Testování probíhalo na širokých štěrkových cestách, lesních požárních cestách a jednoproudých stezkách. Součástí testování byla také 70mílová trasa přes různorodý terén s výraznými výškovými rozdíly.

Model Revolt X Advanced Pro 1

Konkrétně testovaný model byl Revolt X Advanced Pro 1, který kombinuje hladce jedoucí kompozitní rám s 40mm předním odpružením, které pohlcuje nárazy a umožňuje rychlejší a kontrolovanější jízdu na štěrkových a prašných cestách. Oproti konkurenci se Revolt X Advanced Pro vyznačoval "velkými průjezdy, širokými pneumatikami, dvěma formami odpružení a ovladatelností, která je snadno synchronizovatelná na nerovném a klikatém terénu".

Srovnání s modelem Revolt Advanced Pro

V porovnání s modelem Revolt Advanced Pro, seniorní technický redaktor BikeRadar Warren Rossiter napsal: "Revolt X demonstruje čistou off-road připravenost kola namísto jeho univerzálnosti... Místo lehké karbonové vidlice a sedlovky přichází RockShox Rudy XPLR Ultimate 40mm-travel fork... Pneumatiky jsou vyměněny za něco robustnějšího a geometrie byla upravena směrem k off-road ovladatelnosti. Celkově je Revolt X tak zábavný, jak to u čistých gravel kol jen jde."

Co dělá Revolt X Advanced Pro výjimečným?

Rossiter dále dodal, že "Revolt X skvěle funguje mimo silnici. Rám stále má stejný efektivní pocit, který učinil původní model tak návykovým. Zde ho ale kombinuje s dostatečnou technologií tlumení nerovností, takže si nikdy nemusíte dvakrát rozmyslet, kterou stezku si vyberete." Co se týče specifikací komponentů kola, Rossiter byl velmi nadšen, zejména z volby kol, kdy poznamenal: "Advanced Pro 1 má velmi kompetentní specifikaci za danou cenu. Jedním z prvních vrcholů je kolečková sada - vlastní Giant’s 1,398g (tvrdí) CXR 1 se pyšní hmotností kola pro vysokovýkonné silniční kolo spíše než typickou hmotnost pro odolné gravel kolo navržené pro tvrdé nárazy."

Autor: Daniel Česák dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: