Ilustrační foto

Firma Bosch je jedním z předních výrobců motorů pro elektrokola. Nabízí širokou škálu motorů pro různé typy jezdců a potřeby. V tomto článku se podíváme na tři klíčové motory: Active Line, Active Line Plus a Performance Line, včetně jejich nejnovějších inovací a funkcí.

Active Line – Pro cesty městem a dojíždění

Active Line se svými 2,9 kg není nejlehčím motorem rodiny Bosh, ale v porovnání s konkurencí patří k těm lehčím, což je ideální volba pro každodenní použití. Nabízí harmonicky dávkované zrychlení s minimálním odporem při šlapání, což z něj dělá skvělou volbu pro relaxované cestování po městě nebo dojíždění. Dostupný je jak s řazením na náboji, tak s vnějším řazením, a poskytuje podporu až do 25 km/h.

Active Line Plus – Pro výlety venkovem s mírným převýšením

O krok výše je Active Line Plus, rozšíření modelu Active Line. Tento motor od firmy Bosch vám nabízí větší dojezd, což je ideální pro lehké výlety. S trochu silnějším motorem nabízejícím 50 Nm točivého momentu a 270% podporou je o krok agilnější, ale zároveň těžší (3,2 kg). Dostupný je jak s řazením na náboji, tak s vnějším řazením, a poskytuje podporu až do 25 km/h.

Performance Line – Pro delší túry

Bosch popisuje Performance Line jako svůj nejvšestrannější pohonný systém, který je stejně vhodný pro nenáročné túry a dojíždění, jako je pro sportovní výlety do venkova. Dokonce i kopcovitý terén je pro tento ultra spolehlivý pohonný systém hračkou. Ti, kteří hledají něco rychlejšího, se mohou obrátit na Performance Line Speed, který může pohánět S-pedelecs s podporou až 45 km/h. Nové motory pro rok 2021 zrychlují s maximálním točivým momentem 85 Nm. Přestože má však vysoký výkon, Bosch udržel hmotnost nízkou na 2,9 kg. Je vhodný pro dlouhé vzdálenosti a horské túry.

Performance Line CX – Pro nejnáročnější terén

Bosch nabízí pohon speciálně pro e-horská kola: Performance Line CX. Model od roku 2021 vám nabízí vysoký výkon 85 Nm na stezce. Nové funkce v řízení motoru a nejnovější pokroky v režimu eMTB mají za cíl poskytnout výkonný, ale intuitivní jízdní zážitek.

Smart System od Bosch: Pro maximální radost z jízdy

Inovativní Smart System od Bosch nabízí uživatelům motoru Bosch e-bike řadu praktických funkcí: Aplikace eBike Flow spolupracuje s bateriemi, displeji a pohonnými jednotkami pro jízdní zážitek přizpůsobený cyklistovi. A tento zážitek se bude pouze zlepšovat díky pravidelným aktualizacím Smart System. Stačí připojit váš smartphone k e-biku prostřednictvím dálkového ovládání LED a synchronizovat vaše jízdní data ve vašich oblíbených trackerech zdraví a fitness aplikacích.

Srovnání motorů Bosch: Detailní pohled

Pro hlubší porozumění jednotlivým modelům motorů od firmy Bosch je zde detailní srovnávací tabulka, která zobrazuje klíčové parametry každého motoru:

 Active LineActive Line PlusCargo LinePerformance LinePerformance Line SpeedPerformance Line SXPerformance Line CXPerformance Line CX Race Limited Edition
Max. stupeň podpory (%)340%340%400%340%340%340%340%400%
Maximální možný hnací moment (Nm)40 Nm50 Nm85 Nm75 Nm85 Nm55 Nm85 Nm85 Nm
Podpora až do maximální frekvence šlapání (ot./min)> 120 ot./min> 120 ot./min> 120 ot./min> 120 ot./min> 120 ot./min> 120 ot./min> 120 ot./min> 120 ot./min
Hmotnostcca 2,9 kgcca 3,2 kgcca 2,9 kgcca 3,2 kgcca 2,9 kgcca 2,05 kgcca 2,9 kgcca 2,75 kg
Jmenovitý trvalý výkon250 W250 W250 W250 W250 W250 W250 W250 W
Podpora do25 km/h25 km/h25 km/h25 km/h45 km/h25 km/h25 km/h25 km/h
Podporu při chůziAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno

Výše uvedená tabulka poskytuje rychlý přehled o hlavních specifikacích motorů Bosch pro elektrokola. Je důležité si uvědomit, že každý motor je navržen pro specifické využití a jezdecký styl, a proto je důležité zvolit správný motor pro vaše potřeby.

 

 

Autor: Daniel Česák dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: