Ilustrační foto

Junior David Šulc z týmu IVAR CS AUTHOR, který se nachází v Mladé Boleslavi, ukazuje vynikající výsledky v letošní sezoně. Z evropského šampionátu horských kol, který se konal ve Švýcarsku na Monte Tamaro, si přivezl skvělé šesté místo. "David podal během celého závodu vynikající výkon. Byl blízko medaile, od pátého místa ho dělilo pouhých deset vteřin," řekl hlavní trenér týmu Václav Ježek.

Šulcův pohled na závod

Šulc byl se svým umístěním velmi spokojen. "Jsem opravdu rád za šesté místo. Je to skvělý konec mé juniorské kariéry," podotkl. "Závod jsem začal dobře a první tři z pěti kol jsem jel ve skupině bojující o vítězství. Potom ale ostatní zrychlili a já to už nedokázal držet. Na konci jsem se ale vzpamatoval a dojel čtvrtého a pátého jezdce. Před cílem jsem udělal malou chybu, ale i tak jsem spokojen."

Úspěchy IVAR CS AUTHOR Teamu pokračovaly

Velmi dobře se dařilo i dalším členům týmu IVAR CS AUTHOR během víkendových závodů. Na cyklokrosové trati v belgickém Beringenu se konal závod světového poháru UCI II. Kategorie, kde junior Matěj Stránský dlouho bojoval o první místo. Bohužel mu během nájezdu do cílové rovinky spadl řetěz a musel doběhnout do cíle. Přesto dosáhl skvělého čtvrtého místa.

Úspěch i mezi ženami

Mezi ženami se na startu objevily také dvě mladoboleslavské cyklokrosařky - Kateřina Hladíková a Barbora Jeřábková. "Obě dívky jsou stále juniorky, ale protože tato kategorie se tu nejela, startovaly mezi ženami v silné světové konkurenci," uvedl trenér Ježek. "I přes to, že byly ze závodu odvolány až v posledním kole, Katka skončila na 21.místě a Bára na 23.místu. Pokud by se hodnotily pouze juniorky, obě by skončily na třetím a čtvrtém místu."

Budoucí plány týmu

V případě, že to situace dovolí, vyrazí tento víkend na závody do Francie trojice startujících v juniorské kategorii – Matěj Stránský, Tomáš Doležal a Kateřina Hladíková.

Autor: Daniel Česák dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: