Ilustrační foto

Společnost Bafang, jedna z předních světových výrobců pohonů pro elektrokola, představila svůj nový motor M820 jako ideální řešení pro zkušenější jezdce elektrokolo, kteří se nebojí náročnějších stoupání a krátkých, technicky náročných úseků. Motor M820, který byl představen už v létě 2022, nabízí řadu vlastností, jež jej odlišují od konkurence a posouvají možnosti elektrokol na novou úroveň. Ani dnes ale tento motor u nás  není obvyklý.

Lehký, ale výkonný

S váhou pouhých 2,3 kg je motor M820 jedním z lehčích ve své kategorii. Přesto nabízí působivý výkon díky svým 250 W a točivému momentu 75 Nm. Je zabaleno do ochranného pouzdra z hořčíku, který přináší řadu výhod, včetně vynikající odolnosti proti korozi, redukce vibrací a lepšího odvodu tepla.

Větší výkon a efektivita

Oproti předchozím modelům motoru Bafang, nová konstrukce statoru a rotoru uvnitř motoru M820 přináší zvýšený výkon bez zvýšení hmotnosti. Tato inovace vede k lepší efektivitě přenosu energie z jezdce na kolo, což je zajištěno nižším Q-faktorem. Přesný Q-faktor není uveden, ale snížení tohoto parametru obvykle vede k efektivnějšímu přenosu síly z jezdce na pedály.

Plynulá jízda

Motor M820 podporuje jezdce i při vyšších frekvencích šlapání, až do 120 otáček za minutu. Integrované senzory kroutícího momentu a kadence zajišťují přesné řízení výkonu v závislosti na síle šlapání jezdce.

Zvýšený výkon s funkcí „Rocky”

Motor také nabízí speciální zvýšený výkon díky funkci „Rocky“, která je aktivována jednoduchým stisknutím tlačítka „+“ na ovládací jednotce nebo displeji. Po aktivaci funkce „Rocky“ je jezdec odměněn krátkým zvýšením výkonu, což může být užitečné při překonávání krátkých, náročných úseků.

Univerzální aplikace

Motor M820 je považován za jeden z nejvíce univerzálních motorů ve středové řadě společnosti Bafang. Jeho výkonnost a hmotnost jej činí atraktivním řešením pro výrobce kol, kteří hledají kompromis mezi lehkostí a výkonem. Motor je vhodný pro širokou škálu elektrokol, včetně elektromountainbiků, silničních elektrokol a elektrokol pro gravel.

Dostupnost na trhu

Diskuse na fórech a komunitních webech ukazují, že motor M820 od Bafang je nyní dostupný na trhu, a jezdcům nabízí možnost vylepšit svá kola tímto výkonným, ale lehkým motorem. Najít ale konkrétní model elektrokola s tímto motorem se nám nepodařilo.

 

 

Autor: JanaK dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: