Kde vyrábí elektrokola?

Když uvažujeme o koupi elektrokola, často nás zajímá, odkud pochází a jaká je kvalita výrobků, které si chceme pořídit. V tomto článku se podíváme na čtyři známé značky - Crussis, Pells, Haibike a Bafang - a zjistíme, kde vyrábí své produkty.

Crussis - česká kvalita na dvou kolech

Crussis je česká značka, která je známá pro svou vysokou kvalitu elektrokol a koloběžek. Společnost má svou výrobu umístěnou přímo v České republice, což je zárukou vysokých standardů výroby a kontroly kvality. Původně byla výroba umístěna v Hovorčovicích, nedaleko Prahy​. V současné době je výroba umístěna v moderní výrobní a skladové hale o rozloze 20 000 m^2 v Úžicích, která byla postavena v roce 2021 s cílem podpořit růst firmy a zvýšit výrobní kapacitu​.

Crussis začala s výrobou elektrokol v roce 2015, kdy rozhodla přesunout výrobu do České republiky a otevřela svou vlastní výrobní linku. Od té doby firma každoročně produkuje desítky tisíc elektrokol a stala se významnou značkou na poli elektrokol v České republice

Pells - tradiční výroba s moderním nádechem

Pells je česká značka, která se specializuje na výrobu elektrokol a horských kol. Své produkty prezentuje jako odolné a moderně designované. Výroba těchto kol probíhá v České republice, což je zárukou kvality a dlouhé životnosti. Značka Pells má své kořeny až v roce 1991, kdy byla zahájena výroba, a od té doby si získala důvěru mnoha cyklistů a sportovců.

V současné době je logistické centrum společnosti Pells Distribution s.r.o. umístěno v Bolaticích u Opavy. Nicméně, další pobočka firmy je situována v Brně. Ačkoli logistické centrum v Bolaticích je klíčové pro distribuci kol, vývoj a testování, jakož i samotná výroba kol, probíhá v jiných částech České republiky.

Haibike - německá preciznost a inovace

Haibike je známá německá značka, jejíž kořeny sahají až do roku 1995, kdy byla založena ve městě Schweinfurt​. Značka je známá pro svou inovativnost a vysokou kvalitu výrobků, přičemž všechny fáze vývoje, designu a výroby probíhají v Německu, konkrétně ve výrobním závodě ve městě Schweinfurt​.

Výrobní závod Haibike ve Schweinfurtu je součástí skupiny Winora, a je zde postaráno o celý proces výroby elektrokol. Kromě samotné montážní linky, kde se skládají jednotlivé komponenty elektrokol, zahrnuje areál závodu také oddělení pro skládání kol, které je věnováno především výrobě kol. V tomto oddělení se skládají stovky různých velikostí ráfků, výpletů a nábojů, které jsou zde kontrolovány techniky specializovanými na výrobu kol. Všechna kola značky Winora, která se zde také vyrábí, jsou ručně skládána přímo v závodě, což je kritérium, které si značka velmi cení. Montážní linka Haibike je pak místem, kde se skládají všechny komponenty dohromady a kde vznikají hotová elektrokola​.

Bafang - čínská spolehlivost a dostupnost

Bafang je celosvětově uznávaná společnost známá svou specializací na výrobu elektromotorů a komponentů pro elektrokola. Hlavní sídlo, vývojové a výrobní centrum společnosti je umístěno ve městě Suzhou, které se nachází poblíž velkoměsta Šanghaj, v Číně​. Bafang má také prodejní a servisní centra v různých částech světa včetně Nizozemska, USA, Německa, Francie, Itálie, Dánska a Tchaj-wanu. V nedávné době společnost otevřela nový závod v Polsku, který je zaměřen na výrobu systémů středových motorů pro evropské trhy.

Shrnutí

Volba značky elektrokola může být ovlivněna mnoha faktory, včetně místa výroby. Zatímco Crussis a Pells představují českou kvalitu a tradici, Haibike ztělesňuje německou preciznost a Bafang nabízí cenově dostupné a spolehlivé komponenty. Každá z těchto značek přináší na trh unikátní hodnoty, díky kterým si zákazníci mohou vybrat produkt, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám.

 

Autor: Daniel Česák dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: