Novinky v oblastí baterií elektrokol

Britská kurýrní společnost Evri oznámila plán investovat 19 milionů liber (přes 500 mil. Kč) do rozšíření své flotily elektrických vozidel. Tímto krokem se firma snaží snížit emise a stát se do roku 2025 společností s nulovými emisemi.

Rozšíření flotily elektrických kol

Aktuálně má Evri ve své flotile 33 elektrických nákladních kol. Během následujícího roku plánuje zvýšit tento počet na 99. Do roku 2035 chce společnost mít ve své flotile až 3000 elektrických nákladních kol. Tato kola mají kapacitu přibližně 2000 litrů a budou používána pro doručování na poslední míli.

Rozšíření elektrických vozů

Kromě elektrických kol plánuje Evri zvýšit počet elektrických vozidel ve své flotile o 50 %. Společnost aktuálně doručuje 1,5 milionu zásilek ročně pomocí elektrických vozidel v městech jako Londýn, Bristol, Oxford a Cambridge. Do konce příštího roku chce zvýšit tento počet na čtyři miliony zásilek.

Ekologické přínosy

Evri odhaduje, že nová elektrická nákladní kola ušetří emise ekvivalentní jízdě více než 643 000 km. Generální ředitel Martijn De Lange uvedl, že investice 19 milionů liber pomůže společnosti stát se největším operátorem elektrických nákladních kol v sektoru.

Zdroj: Yahoo News, Electrive

Autor: Daniel Česák dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: