HAIBIKE
Haibike Trekking 4
Baterie
500Wh Wh
Dojezd
Dlouhý dojezd - 80 až 130 km, Standartní dojezd - 60 až 90 km km
Kola
27"
Rok
2022
Kroutící moment
60Nm Nm
Motor: Yamaha PW-TE
Kvalita: 8/10
Cena/výkon: 7/10
65 449 Kč
HAIBIKE TREKKING 4 MIDModel Trekking 4 - Mid má vše, co potřebujete k jízdě ve městě, ale i na delší cestu po venkově. S motorem Yamaha PW-TE si vychutnáte hladké a mohutné zrychlení a integrovaná 500Wh baterie zajistí dostatečnou rezervu energie. Snížený rám Vám zajistí pohodlný nástup bez ohledu na Váš momentální zdravotní stav.S nosičem, osvětlením, blatníky a výklopným stojánkem je toto trekové elektrokolo připraveno na každodenní cesty do města i mimo něj.Pružinová vidlice od značky SR SunTour500Wh baterieMotor YAMAHA PW-TEDevítipastroková přehazovačka SHIMANODvoupístkové brzdy ALHONGADisplej YAMAHA A27,5" kolaNosič, blatníky a osvětlení v základní výbavě!Snížený rámPružinová vidlice od značky SR SunTour500Wh baterieMotor YAMAHA PW-TEDevítipastroková přehazovačka SHIMANODvoupístkové brzdy ALHONGADisplej YAMAHA A27,5" kolaNosič, blatníky a osvětlení v základní výbavě!Snížený rámZákladní vlastnostiMotorYAMAHA PW-TEKola27,5"Výkon60 NmPřehazovačka9 rychlostíBaterie500 WhZdvih tlumičů63 mmDojezdStřední (80 - 100 km) Síla motoru70 Nm Kvalita komponentRekreační jízda YAMAHA PW-TEPW-TE váží krásných 3,4 kg a můžete si užívat až 60 Nm točivého momentu, a 250 W nominálního výkonu.PW-TE se nejčastěji montuje na krosová a treková elektrokola.Jedná se o přímého konkurenta pro řadu Active Line od výrobce BOSCH Za nás je tento motor velmi dobrý a extrémně spolehlivý.MotorYAMAHA PW-TEVáha3,4 kgKroutící moment60 Nm Typ využití Lesní cesty Lesní pěšiny a traily Náročný terén a sjezdy Baterie YAMAHA InTube s kapacitou 500 WhBaterie YAMAHA se stejně jako baterie od BOSCHE vyznačují dlouhou životností a velmi solidním dojezdem! Kapacita [wh]400500630 750Dojezd [km]60 - 80 80 - 100100 - 120120 - 140 YAMAHA DISPLEJ A“Áčkový” displej od YAMAHY uvidíte na elektrokolech s tímto motorem nejčastěji. Stejně jako Purion od BOSCHE je i tento displej jednoduchý a krásně přehledný. Na hlavní obrazovce ukazuje stav baterie, zvolený režim přípomoci a aktuální rychlost. Na stavovém řádku si můžete zobrazovat informace o vašem denním nájezdu kilometrů, celkovém nájezdu kilometrů a dojezdu. Hliníkový rámHliník je sám o sobě měkký materiál, proto se v rámech používají jeho slitiny. Tyto rámy mají až 3x nižší hmotnost než rámy ocelové. Můžete si všimnout, že mají rámy z hliníkových slitin trubky s většími průměry. Není to jenom věc designu, ale zvyšuje to pevnost samotného rámu. Shimano AlivioShimano Alivio je třetí nejzákladnější úroveň ze šesti od spolehlivého výrobce SHIMANO. Z jízdních zkušeností jsou hlavními plusy spolehlivý chod, stále nízká cena a nízké náklady při servisu.Víme, že má řazení již bytelnější konstrukci, proto snese střední zatížení u základních horským modelů. Nevýhodou je nepřesný chod při velkém zatížení. Nejčastěji se používá v kombinaci s devítipastorkovou kazetou s rozsahem 11-36 zubů. ALHONGADvoupístková kotoučová brzda, která zvládne běžné ježdění i mírně náročný terén.Velká výhodou je zde minimální servis. Nevýhodou může být horší citlivost dávkování brzdné síly a menší síla. SUNTOUR NEXVidlice NEX je jedna z nejpoužívanějších vidlic pro krosová a treková elektrokola. Disponuje zdvihem 60 mm, o tlumení se stará olej a o pružení ocelová pružina. Díky tomu, že se tato vidlice používá na velkém množství elektrokol, víme že je odzkoušená a velmi spolehlivá. Pro rekreační jezdce bude tato vidlice jistě plně dostačující. Nevýhodou vidlice je absence přesného nastavení na daného jezdce.
Co říká AI
Elektrokolo Haibike Trekking 4 je vybaveno kvalitními komponenty jako je motor Yamaha PW-TE, přehazovačka Shimano Alivio M3100 a vidlice SR Suntour NEX E25. Dále nabízí dlouhý dojezd mezi 80 a 130 km díky baterii o kapacitě 500Wh. Přestože je cena elektrokola ve vyšší střední třídě, jeho výbava a kvalita materiálů, zejména hliníkový rám, odpovídají této cenové relaci. Jako zápor můžeme vidět absenci předního tlumiče a kotoučových brzd.| Značka motoru | Yamaha |
|---|---|
| Typ motoru | PW-TE |
| Kroutící moment | 60Nm Nm |
| Baterie | 500Wh Wh |
| Dojezd | Dlouhý dojezd - 80 až 130 km, Standartní dojezd - 60 až 90 km km |
| Nabíječka | napětí 36 Volt, 4A |
| Display | Yamaha display A |
| Materiál rámu | Hliník |
| Typ rámu | Snížený dámský rám |
| Velikost rámu | XL |
| Průměr kol | 27" |
| Nosnost | 130kg kg |
| Výška jezdce | 150-165cm, 160-175cm, 170-185cm, 180-195cm |
| Max. rychlost | 25 km/h - možné zrychlit na 50 km/h |
| Přehazovačka | Shimano Alivio M3100, Trigger řadič |
| Řazení | Shimano Altus M2000, 9 Rychlosti, Alivio M3100 |
| Kazeta | Shimano HG200, 11-36 zubů |
| Řetěz | KMC e9S |
| Převodník | x |
| Přední brzda | Alhonga HT472, hliník, 180mm |
| Zadní brzda | Alhonga HT472, hliník, 180mm |
| Kotouče | 180 mm |
| Náboje | Haibike TheHub ++ |
| Ráfky | Schürmann Yak25, nýtovaný, ráfek s dutinou, hliník |
| Pláště | Continental Contact Urban, 55-584, reflexní pruhy |
| Vidlice | SR Suntour NEX E25, ocelová pružina, 63mm |
| Zdvih | 60-100mm |
| Tlumič | x |
| Sedlovka | 31,6mm |
| Teleskopická sedlovka | za příplatek 3-8 tis. Kč |
| Sedlo | XLC Trekking |
| Představec | XLC Alu, A-head |
| Řidítka | XLC Topflat, 720 mm |
| Gripy | XLC Comfort bo3 |
| Barva | Desert White |
| Použití | Město, Silnice a cyklostezky, Šotolinové cesty, Lesní cesty |
| Pro | Nízký nástup, Dámská |
| Model rok | 2022 |
Vývoj ceny
Přihlaste se a přidejte fotografii nebo komentář k tomuto kolu.