Ilustrační foto

Kraj Vysočina pokračuje ve svém záměru zlepšit infrastrukturu pro cyklisty. V plánu je vybudování nových cyklostezek, které propojí klíčové lokality a nabídnou tak bezpečnější a pohodlnější cesty pro milovníky jízdy na kole.

Nové cyklostezky mezi Třebíčí a Vladislavem

První etapa stavby nové cyklostezky spojující Třebíč s Vladislavem byla naplánována na březen tohoto roku a má být dokončena do konce listopadu 2024. Tento projekt nejenže zvýší bezpečnost cyklistů, ale také podpoří místní turistiku tím, že umožní snadnější přístup k historickým a přírodním atrakcím v obou městech.

Rozšíření stávajících tras

Kromě nových projektů, kraj Vysočina také plánuje rozšíření stávajících cyklostezek. Cílem je vytvořit souvislou síť stezek, která by pokryla co největší část kraje a byla kompatibilní s potřebami jak rekreačních, tak i pravidelných cyklistů.

S těmito iniciativami Kraj Vysočina dál posiluje svůj závazek ke zlepšení podmínek pro cyklistiku a aktivní životní styl svých obyvatel. Rozvoj cyklostezkové infrastruktury je klíčovým krokem k udržitelnějšímu a zdravějšímu životnímu prostředí.

Autor: Daniel Česák dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: