Ilustrační foto

Shimano, světoznámý výrobce součástek pro kola, se spojil s Velco, odborníkem na 'Internet of Things' (IoT), aby tak poskytl svým uživatelům digitální propojení pro jejich elektrokola s motory EP6 a EP8.

Jaké výhody tato spolupráce přináší jejich uživatelům?

Pro vás, jako pro jezdce na elektrokole, to znamená zvýšený přístup k řadě softwarových výhod v oblastech bezpečnosti, servisu a zabezpečení, včetně geolokace. Mezi nejzajímavější bezpečnostní funkce patří možnost digitálního zamykání elektrokola, odesílání upozornění majiteli, pokud je s kolem manipulováno, a zvukový alarm v takových případech.

Vývoj platformy

Velco strávilo dva roky vývojem platformy, která je uživatelsky přívětivá a zároveň funguje pro výrobce kol a Shimano. Data shromažďovaná z těchto bodů vytvářejí zpětnou vazbu, která zlepšuje zážitek z jízdy a poskytuje neustálé učení pro zapojené výrobce.

Bezpečnost a údržba

Na straně bezpečnosti bude majiteli kola pravidelně poskytována podpora údržby. Aby se zjednodušila údržba a zajistilo správné fungování kola, značka poskytuje rady prostřednictvím aplikace, s upozorněními, která povzbuzují majitele elektrokol k provádění správných údržebných operací v pravý čas. Jezdci mohou svůj údržbový sledování přizpůsobit podle svých preferencí a použití. Jezdci také mohou využívat detailní statistiky a záznamy o historii svých cest.

Manufaktura a budoucnost

Na straně výrobců, anonymní digitální knihovna dat od zákazníků pomůže formovat produkty a služby pro budoucnost. Značky, které mohou nabízet výše uvedené softwarové výhody jako standard, budou mít výhodu v prodejních termínech, jak se zákazníci orientují na vylepšené motory Shimano. K tomu přidejte možnost propojení s předplatnými službami a celková nabídka je o to atraktivnější.

"Velco vyvinulo softwarovou sadu pro celý hodnotový řetězec jízdních kol, začínajíc od perspektivy výrobců motorů. V budoucnu budou technologie jako IoT poskytovat nové služby, které zlepšují cyklistický zážitek, a budou přímo integrovány do motorů. Důraz bude kladen na digitální řešení, do nichž Velco již těžce investuje s přidanou hodnotou aplikací pro každého aktéra v cyklistickém průmyslu, aby podpořilo tento přechod. Cyklistické profesionály, hlavně značky, čeká bezprecedentní přechod na digitální a stále inovativnější trh," vysvětluje Johnny Smith, spoluzakladatel a CMO společnosti Velco.

Shimano vs. Bosch

Hlavní konkurent Shimana, Bosch, nabízí podobné funkce spojené s jeho aplikací eBike Flow, kterou využívají značky jako Tern na své nejlépe prodávané platformě HSD, mezi jinými.

 

Autor: Daniel Česák dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: