Ilustrační foto

Loňské léto vzbudilo ve světě cyklistiky velké pozdvižení, když byl představen nový model Propel Advanced SL od společnosti Giant. Poprvé se tento model předvedl na třetí etapě Tour de France, kde ho úspěšně ovládal sprinter týmu BikeExchange-Jayco, Dylan Groenewegen. O třináct dní později ukázal jeho kolega Michael Matthews, že Propel není jen pro sprintery - na náročné kopcovité 14. etapě dosáhl vítězství po oslnivém sólovém útoku.

Nejen pro sprintery

Propel Advanced SL ukázal, že je univerzální zbraň pro různé závodní situace. Jeho pevnost ve srovnání s hmotností přináší dynamickou jízdní kvalitu s excelentní kontrolou. James Huang, testující na webu CyclingTips, ve své detailní recenzi nešetřil chválou: "Je to skvělé kolo. Je lehké a tuhé... je skvělým partnerem na dlouhých stoupáních a inspiruje k útokům na strmých svazích. Ostře šlápnuté pedály jsou okamžitě odměněny rychlými nárazy rychlosti bez jakéhokoli zpoždění nebo váhání. Ovládání je přesné a citlivé."

Ocenění a pozitivní recenze

Podobný názor zazněl i na britském webu Cyclist, kde technický redaktor Sam Challis udělil modelu Propel Advanced SL 0 plných 5 hvězdiček a označil ho za "možná nejkompletnější závodní kolo". Challis také obdivoval, jak dokonale se Propel dokázal vyrovnat s kombinací aerodynamické efektivity a nízké hmotnosti.

Pohodlí a technické detaily

Technický spisovatel Simon von Bromley z BikeRadar dal Propel skoro maximální hodnocení 4,5 hvězdy, díky pohodlnosti a lehkosti kola. Poznamenal, že "velikost M/L testovacího kola vážila pouhých 6,91 kg... a tenký zadní konec a karbonový řídítka skvěle tlumí vibrace od silnice a zabraňují nadměrné únavě při jízdě po hrubých cestách." Web BikeRumor pak upozornil na některé klíčové detaily rámu Propel.

Závěr

Propel Advanced SL se díky svým vlastnostem stal jedním z nejlepších kol na trhu. Přináší nejen vynikající pevnost a nízkou hmotnost, ale také pohodlnou jízdu a precizní ovládání. Pro více informací a recenzí se podívejte na odkazy níže a pro podrobnosti o nové řadě Propel klikněte sem.

Autor: Daniel Česák dne

Ohodnoť počtem hvězdiček

Hodnocení: