CRUSSIS
Crussis e-Cross 7.7-S
Baterie
630Wh Wh
Dojezd
Dlouhý dojezd - 80 až 130 km, Standartní dojezd - 60 až 90 km km
Kola
28"
Rok
2022
Kroutící moment
80Nm Nm
Motor: Bafang M400
Kvalita: 7/10
Cena/výkon: 6/10
37 990 Kč
CRUSSIS E-CROSS 7.7-SKrosové elektrokolo se středovým elektromotorem motorem Bafang. Toto elektrokolo vykazuje velice zajímavý poměr mezi cenou a výbavou a i díky líbivému designu se stalo jedním z nejprodávanějších modelů tohoto roku. Crussis e-Cross 7.7-S (2022) je ideální elektrokolo pro Vaše výlety bez limitu aktuální formy či zdravotního stavu.xPružinová vidlice od značky SR SUNTOURx630Wh bateriexMotor BAFANG M400xDevítipastorková přehazovačka SRAM s rozsahem kazety 11-36xDvoupístkové brzdy SRAMx28" kolaxPružinová vidlice od značky SR SUNTOURx630Wh bateriexMotor BAFANG M400xDevítipastorková přehazovačka SRAM s rozsahem kazety 11-36xDvoupístkové brzdy SRAMx28" kolaZákladní vlastnostiMotorBAFANG M400Kola28″Výkon80 NmPřehazovačka9 rychlostíBaterie630 WhZdvih tlumičů63 mmDojezdStřední (100 - 120 km) Síla motoru80 Nm Kvalita komponentRekreační jízda Oblíbené příslušenstvíNechte se inspirovat a podívejte se na doporučené příslušenství, které zákazníci nejčastěji k tomuto kolu pořizují. Prohlédnout BAFANG M400M400 je aktuálně nejpoužívanější středový motor. Disponuje nominálním výkonem 250 W, 80 Nm točivého momentu a váhou 3,9 kg. Jeho hlavní výhodou je nízká cena a dostupnost, hlavní nevýhodou horší kvalita zpracování. Model M420 je naprosto stejný motor, ale v jiném těle. Pokud chcete motor za dobré peníze, můžeme vám ho jenom doporučit!MotorBafang M400Váha3,9 kgKroutící moment80 Nm Typ využití Lesní cesty Lesní pěšiny a traily Náročný terén a sjezdy Baterie BAFANG s kapacitou 630 WhBaterie pro motory BAFANG se vyznačují velkou univerzálností a velmi vysokou kapacitou (až 900 Wh) Kapacita [wh]468 522 630 720 900Dojezd [km]60 - 80 80 - 100100 - 120120 - 140140 - 160 LCD displej pro BAFANGNejpoužívanější displej pro BAFANG motory. Displej je přehledný a krásně barevný. Zobrazuje základní veličiny jako je aktuální rychlost, aktuální odběr el. energie z baterie, zvolenou přípomoc motoru a čas. Ve stavovém řádku si poté můžete nastavit, zda chcete vidět denní počet ujetých kilometrů, celkový počet ujetých kilometrů, dojezd, spálené kalorie, atp. Další výhoda je USB výstup pro napájení dalších zařízení, jako je třeba telefon, či světlo. Hliníkový rámHliník je sám o sobě měkký materiál, proto se v rámech používají jeho slitiny. Tyto rámy mají až 3x nižší hmotnost než rámy ocelové. Můžete si všimnout, že mají rámy z hliníkových slitin trubky s většími průměry. Není to jenom věc designu, ale zvyšuje to pevnost samotného rámu. SRAM X5SRAM X5 je druhé nejzákladnější řazení od německé značky SRAM. Pro srovnání, jedná se o podobný produkt jako Shimano Alivio. Víme, že řazení má již bytelnější konstrukci, proto snese střední zatížení u základních horským modelů. Nevýhodou je nepřesný chod při velkém zatížení. SRAM LEVELLEVELY jsou jedny z nejlevnějších hydraulických kotoučových brzd německého výrobce SRAM.Technologicky vychází z vyšších řad, ale byl zde brán velký ohled na nízkou prodejní cenu, což se promítlo v použitých materiálech. Brzdy jsou o něco větší a těžší než konkurenční SHIMANO BR-MT200, ale vlastnostmi jsou velmi podobné. Jejich specialitkou je použití standardní brzdové kapaliny (DOT 5.1) namísto minerálního oleje, což je pro uživatele lepší varianta - “DOTka” se tolik nepřehřívá a má lepší tepelné vlastnosti (hlavně v zimě, kdy tolik netuhne). Jediná nevýhoda brzdové kapaliny je její agresivní působení na lak a pneumatiky, ale to není věc kterou by běžný uživatel řešil. SUNTOUR NEXVidlice NEX je jedna z nejpoužívanějších vidlic pro krosová a treková elektrokola. Disponuje zdvihem 60 mm, o tlumení se stará olej a o pružení ocelová pružina. Díky tomu, že se tato vidlice používá na velkém množství elektrokol, víme že je odzkoušená a velmi spolehlivá. Pro rekreační jezdce bude tato vidlice jistě plně dostačující. Nevýhodou vidlice je absence přesného nastavení na daného jezdce.
Co říká AI
Elektrokolo Crussis e-Cross 7.7-S má poměrně dobrý poměr ceny a výkonu, jelikož za cenu pod 40000 Kč nabízí kvalitní baterii s dlouhým dojezdem až 130 km a silný motor Bafang M400-420. Přehazovačka Shimano Alivio RD-M3100-SGS nebo SRAM X5, hydraulické brzdy Shimano BR-MT200 nebo Sram Level a hliníkový rám dodávají kolu vysokou kvalitu. Nicméně, některé prvky jako teleskopická sedlovka jsou dostupné pouze za příplatek, což snižuje celkové hodnocení.| Značka motoru | Bafang |
|---|---|
| Typ motoru | M400 |
| Kroutící moment | 80Nm Nm |
| Baterie | 630Wh Wh |
| Dojezd | Dlouhý dojezd - 80 až 130 km, Standartní dojezd - 60 až 90 km km |
| Nabíječka | napětí 36 Volt, 2A |
| Display | Bafang LCD |
| Materiál rámu | Hliník |
| Typ rámu | Unisexový rám |
| Velikost rámu | L |
| Průměr kol | 28" |
| Nosnost | 120kg kg |
| Výška jezdce | 150-165cm, 160-175cm, 170-185cm, 180-195cm |
| Max. rychlost | 25 km/h - možné zrychlit na 50 km/h |
| Přehazovačka | Shimano Alivio RD-M3100-SGS, nebo SRAM X5, 9 rychlostí |
| Řazení | Shimano Alivio SL-M3100, nebo SRAM X5, 9 rychlostí |
| Kazeta | Shimano CS-HG200-9, nebo Sram PG-920, 9 rychlostí |
| Řetěz | Kmc X9 |
| Převodník | Bafang, 44 zubů, 170 mm |
| Přední brzda | Shimano BR-MT200, nebo Sram Level, hydraulická, rotor 180 mm |
| Zadní brzda | Shimano BR-MT200, nebo Sram Level, hydraulická, rotor 160 mm |
| Kotouče | 160mm - zadní, 180mm - přední |
| Náboje | Crussis disc, ložisko věneček, 32D |
| Ráfky | Crussis 27,5", dvoustěnné, vložkované, 19mm |
| Pláště | Schwalbe Energizer Active Plus 28 x 2,00 |
| Vidlice | Suntour NEX HLO DS 700c, zdvih 63 mm, uzamykatelná z vidlice, |
| Zdvih | 60-100mm |
| Tlumič | x |
| Sedlovka | 30,4mm |
| Teleskopická sedlovka | za příplatek 3-8 tis. Kč |
| Sedlo | Selle Royal |
| Představec | Crussis Al, 105mm, stavitelný |
| Řidítka | Crussis Al, 700 mm |
| Gripy | Crussis, 100% silikon |
| Barva | Bílá |
| Použití | Město, Silnice a cyklostezky, Šotolinové cesty, Lesní cesty |
| Pro | Pánská, Unisex |
| Model rok | 2022 |
Vývoj ceny
Přihlaste se a přidejte fotografii nebo komentář k tomuto kolu.